Powódź spowodowała szkody w wielu miejscowościach, niszcząc niejednokrotnie dorobek całego życia jej ofiar. Pomoc jest potrzebna natychmiast, aby nie tylko naprawić szkody, ale również zabezpieczyć mienie przed dalszym zniszczeniem. W tak silnych emocjach i nagłej potrzebie łatwo o pochopną decyzję, która bez konsultacji z prawnikiem może okazać się brzemienna w skutkach. Dlatego warto dowiedzieć się jak najwięcej o odszkodowaniach, pomocy państwa w sytuacji powodzi oraz o bezpłatnej pomocy prawnej.
Opowiada o tym artykuł „Prawnicy podpowiadają, jak walczyć o odszkodowania po powodzi. Swoje wsparcie oferują za darmo” na łamach Gazety Wyborczej Wrocław, w którym nasi eksperci – mec. Patryk Janczewski i mec. Paweł Grzebień, odpowiadają m.in. na pytania:
- czym jest zaliczka od ubezpieczyciela i na jaki cel może być przeznaczona?
- co zrobić, gdy wysokość odszkodowania jest Twoim zdaniem zaniżona?
- na co zwrócić uwagę przy zawieraniu ugody z ubezpieczycielem?
- jakie problemy mogą wystąpić przy wypłacie ubezpieczenia i jak sobie z nimi radzić?
- do jakiej instytucji zgłosić się po pomoc doraźną i bezzwrotną od państwa?
- od czego zależy wysokość udzielanej bezzwrotnej pomocy?
- ile dni mają poszkodowani na złożenie wniosków o pomoc i odszkodowanie?
W artykule zwrócono również uwagę na osoby oferujące pomoc powodzianom w zamian za prowizję od uzyskanej kwoty. Należy pamiętać, aby niczego nie podpisywać bez konsultacji z prawnikiem, ponieważ można stracić nawet 20% uzyskanej pomocy lub odszkodowania!
Pełna lista kancelarii oferujących usługi pro bono na terenie Dolnego Śląska jest dostępna w artykule, na stronie Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu oraz na naszej stronie. Jeśli jesteś z innego województwa, odwiedź stronę Okręgowej Rady Adwokackiej lub Okręgowej Izby Radców Prawnych w swoim regionie, aby uzyskać bezpłatną pomoc!
Przeczytaj koniecznie artykuł: